ارائه اولین داشبورد اوراکل اپکس 5 توسط ایران اپکس

ارائه اولین داشبورد اوراکل اپکس 5 توسط ایران اپکس

داشبوردها نقش بسیار مهمی در ارائه اطلاعات سطح بالا برای کاربران فراهم می کنند. این اطلاعات می تواند به طرق مختلف نمایش داده شود. استفاده از نمودارهای Gage، گزارشات دو ستونه و نیز نواحی طراحی شده برای نمایش یک مقدار خاص نمونه ای از روش های بصری برای ارائه اطلاعات هستند.

ارائه قالب Universal Theme نقطه عطفی در ظاهر و رابط کاربری اوراکل اپکس محسوب می شود. این قالب کاملا انعطاف پذیر بوده و تمامی ویزگی های لازم برای ارائه اطلاعات را به هر طریقی که شما بخواهید در اختیارتان قرار خواهد داد.

برنامه نویسان اوراکل اپکس، نمونه برنامه های زیادی بر روی اینترنت قرار داده اند و به ارائه مثال های گوناگون از محیط اوراکل اپکس و نحوه پیاده سازی این مثال ها می پردازند. از سویی یکی از برنامه های نمونه ای که جای خالی آن احساس می شد ارائه یک نمونه برنامه داشبورد در اوراکل اپکس بود که همراه با ظاهری زیبا، اطلاعات را در قالب مناسب نمایش دهد. از این رو، ایران اپکس اقدام به ارائه یک برنامه نمونه با هدف ارائه داشبوردهای اطلاعاتی و نحوه ایجاد آن ها در اوراکل اپکس کرد که پس از ارائه لینک آن در شبکه های اجتماعی توئیتر و لینکداین با استقبال اعضای تیم اپکس شرکت اوراکل و برنامه نویسان این حوزه همراه شد و در مدت ۲ روز این برنامه بیش از ۲۵۰۰ مورد بازدید قرار گرفت. این نمونه برنامه داشبورد به گونه ای طراحی شده است که تقریبا اکثر ماژول های آن توسط تیم ایران اپکس به صورت پلاگین عرضه شده است و قابل استفاده در هر برنامه ای می باشد.

در این خصوص بایستی از حمایت آقای Joel Kallman مدیر ارشد تیم اوراکل اپکس و اقای Patrick Wolf از اعضای اصلی تیم اوراکل اپکس به خاطر اطلاعات ارزشمندی که برای توسعه هرچه بیشتر این نمونه داشبورد ارائه کردند نیز تشکر و قدردانی کنیم.
لذا با توجه به استقبال خوب از این داشبورد بر آن شدیم تا با کمک اعضای تیم اوراکل اپکس این نمونه برنامه را برای اوراکل اپکس ۵ نسخه نهایی تکمیل کنیم و آن را به عنوان یک Sample Dashboard به همراه Source کامل آن منتشر و در اختیار جامعه اوراکل اپکس قرار دهیم.

لینک نمونه برنامه داشبورد ایران اپکس توسط اقای Kallman در شبکه اجتماعی لینکداین قرار داده شده است:

Sample Dashboard Link in Linkdin

همچنین این نمونه برنامه را می توانید از طریق لینک زیر نیز مشاهده نمایید:

Iranapex sample dashboard

پ ن: تعداد بازدیدها بعد از ۳ روز به ۶۶۰۰ بازدید رسید.