اوراکل نسخه Oracle APEX 18.2 را منتشر کرد

اوراکل نسخه Oracle APEX 18.2 را منتشر کرد

اوراکل نسخه Oracle APEX 18.2 را منتشر کرد که همینک از اینجا قابل دریافت است. APEX امکان تولید برنامه های کاربردی دسکتاپ و تلفن همراه را با ظاهری زیبا، واکنشگرا، مبتنی بر داده ها و برنامه های کاربردی موبایل را فقط با استفاده از یک مرورگر فراهم می آورد. APEX 18.1 گامی چشمگیر در جهت سهولت ادغام با منابع داده های راه دور و استفاده آسان از قابلیت های نرم افزاری قوی و با کیفیت بالا بود. APEX 18.2 با تکیه بر این موفقیت، تعدادی از این قابلیت های ارائه شده و همچنین کیفیت کلی APEX را بهبود می بخشد.

برخی از بهبودهای ارائه شده در Oracle APEX 18.2 به شرح زیر هستند


ویزاردهای ایجاد صفحه

در Oracle APEX 18.2، ویزارد ایجاد صفحه گسترش یافته است تا امکان ایجاد صفحات Side-by-Side Master Detail و Dashboard را فراهم کند. فرم Side-by-Side Master Detail یک صفحه Master Detail را به صورت کنار هم و با قابلیت ویرایش گزارش Detail موجود در صفحه Modal ایجاد می کند. Dashboard امکان ایجاد یک داشبورد را بر اساس داده های نمونه ایجاد می کند که البته بعدا می توانید با استفاده از Page Designer آن را سفارشی کنید.


Font APEX

Font APEX مجموعه ای از بیش از 1000 آیکون با کیفیت بالا است که بسیاری از آنها به طور خاص برای استفاده در برنامه های کسب و کار ایجاد شده اند. Font APEX در APEX 18.1 مجموعه ای از آیکون های با اندازه 32 × 32 با وضوح بالا و جزئیات بسیار بود که اندازه صحیح فونت را به صورت خودکار بر اساس جایی که در برناتمه خود از آنهال استفاده می کردید برای شما انتخاب می شود. نسخه جدید APEX 18.2 نیز دارای قابلیت به روزرسانی فایل های فونت و css های آن، مستقل از نسخه های APEX Oracle است. Font APEX در حال حاضر به صورت رایگان در سایت GitHub در دسترس می باشد.


 

درخواست و ایجاد ساده سرویس

روند درخواست یک workspace در APEX به طور چشمگیری ساده شده است، که تجربه کار را برای کاربرانی که برای اولین بار با Oracle APEX کار می کنند بهبود می بخشد. تنظیمات اضافی به تنظیمات خود APEX اضافه شده است طوری که، تنظیمات پیش فرض معقول در طول فرایند درخواست workspace به کار برده می شوند و اطلاعات بسیار کمی برای بالا بردن و اجرای APEX مورد نیاز است.


بهبودهایی در Data Set

برای کمک به فرآیند یادگیری، Oracle APEX شامل تعدادی مجموعه داده (Data Set) است که می توانند به راحتی نصب شده و برای ایجاد برنامه کاربردی مورد استفاده قرار گیرند. در APEX 18.2، ویزارد Create Application به طور خودکار با اجزای از قبل ساخته شده بر اساس همین مجموعه داده ها ایجاد می شود. علاوه بر این، برخی از این مجموعه داده ها (Data Set) به منظور فراهم کردن اطلاعات به زبان های دیگر، از جمله چینی، چک، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، کره ای، لهستانی، روسی و اسپانیایی گسترش یافته اند.

همچون دیگر نسخه های APEX، برخی بهبودها و رفع اشکالات در برنامه های کاربردی نمونه صورت گرفته است. علاوه بر این، بیش از 150 مشکل در APEX 18.2 اصلاح شده است که در نتیجه کیفیت و پایداری بهتری را برای محیط APEX فراهم می کند.