نسخه‌ی 20.2 اوراکل اپکس – بخش اول

نسخه‌ی 20.2 اوراکل اپکس – بخش اول

Oracle APEX معروف‌ترین پلتفرم low-code جهان برای تولید برنامه‌های تجاری و سازمانی می‌باشد.  این پلتفرم شما را قادر به تولید برنامه‌هایی امن و مقیاس‌پذیر، با ویژگی‌هایی در سطح کلاس جهانی می‌نماید که می‌توانید در هر جایی آن را مستقر کنید.

در  APEX 20.2 به منظور افزایش بهره‌وری بیش از پیش تولیدکنندگان نرم‌افزار ویژگی‌ها و بهبودهای گوناگونی معرفی‌شده‌است، که از میان‌ آن‌ها می‌توان به: بخش کاملا جدید Cards، اتوماسیون، هم‌گام‌سازی داده‌های REST، نمودارها در جستجوی چندوجهی، افزونه‌های ارتباط‌دهنده‌ی REST، بهبود در چاپ گزارش‌ها، سبک تم Redwood Light اشاره نمود.

در مجموع، این نسخه‌ی جدید Oracle APEX تجربه‌ای استثنایی در زمینه‌ی ویرایش کد در App Builder را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. در زیر به برخی از ویژگی‌های برجسته‌ی این نسخه اشاره می‌کنیم.

 

بخش کاملا جدید Cards

بخش Cards روشی جدید و کارآمد را برای ارائه داده‌ها با کنترل و انعطاف‌پذیری بسیار بالا در رابط کاربری در اختیار توسعه‌دهندگان قرارمی‌دهد.

بخش Cards امکان سفارشی‌کردن همه‌ی جنبه‌های UI را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد، که می توان از میان آن‌ها به: layout، appearance، icon، badge، media، عبارات پیشرفته HTML  که از الگوسازی client-side پشتیبانی می‌کند، و برای اولین بار، توانایی تعریف چندین کنش (action) برای هر card اشاره‌نمود. مورد آخر به این معنی است که شما می‌توانید هر تعداد کنش، از قبیل لینک‌ها و دکمه ها، را بدون حتا یک خط کدنویسی روی یک card بگذارید.

 

Automation ها

Automation ‌ها عبارت از مجموعه‌ای شرطی از کنش‌ها (actions) هستند که تغییرات درون جدول‌های پایگاه داده یا منابع بیرونی داده  آن‌ها را  به صورت خودکار فعال‌می‌کند. از Automation ‌ها به منظور نظارت بر داده و سپس اجرای کنش مناسب، برای مثال: تایید خودکار درخواست‌های مشخص و فرستادن Alertهای ایمیلی (email alerts) استفاده می‌شود. یک Automation با فراخوان APEX_AUTOMATION API، به صورت زمان‌بندی شده (Schedule) یا بر اساس تقاضا (Demand) فعال می‌شود.