پروژه ها

بانک تجارت

سیستم نمونه امضاها

توضیحات کلی

همکاری ایران اپکس با بانک تجارت، با برگزاری دوره جامع Oracle APEX شکل گرفت. پس از این دوره، ایران اپکس همکاری و ارتباط خود با آن مجموعه محترم را در قالب عقد قرارداد مشاوره و بعدها در اختیار قراردادن نیرو های مجرب خود به منظور توسعه نرم افزارهای جدید ادامه داد. پیش از این، توسعه دهنده های با تجربه این مجموعه، سیستم های خوبی با Oracle APEX پیاده سازی کرده بودند. قرارداد تولید و توسعه سیستم نمونه امضاها، قراردادی بود که به صورت برون سپاری بر عهده این شرکت قرار داده شد. تلاش کردیم استانداردهایی که در طول این سالها برای کار بهتر با اوراکل اپکس تبیین کرده بودیم در بانک پیاده سازی کنیم تا هم سیستم های قدیم و هم سیستم های جدید همسو با هم و با یک استاندارد مشخص و با امنیتی کامل پیاده سازی شوند تا در ادامه، پشتیبانی نیز تسهیل گردد. پیاده سازی کامل بستر اوراکل اپکس و نیز پشتیبانی ۲۴ * ۷ خدمت دیگری است که ایران اپکس با افتخار ارائه دهنده آن است.

شرح خدمات
 • آموزش توسعه دهنده های محترم آن مجموعه
 • تولید و توسعه سیستم نمونه امضا
 • مشاوره و در اختیار قراردادن نیروهای مجرب برای تولید و توسعه سیستم های قدیم و جدید

پشتیبانی ۲۴ * ۷ بستر اوراکل اپکس

شرکت خدمات بیمه ای صبح امید

سیستم محاسبه پورسانت بازاریابان شبکه فروش بیمه ایران

توضیحات کلی

سیستم محاسبه پورسانت بازاریابان شبکه فروش بیمه، بر اساس تقاضای شرکت خدمات بیمه ای صبح امید با دید ارائه خدمات در سطح نمایندگی تولید و توسعه یافته است. در طراحی این سیستم، به جنبه داینامیک بودن و اضافه کردن شاخه های مستقل با امکان محاسبه جداگانه بر اساس هر شاخه فروش تاکید فراوان شده است. امکان افزودن نمایندگی های گوناگون از بیمه های مختلف در این سیستم گنجانده شده است و محاسبات پورسانت آن از انعطاف بسیاری برخوردار است و مدیر سیستم به راحتی توان مدیریت تمامی شاخه ها و مشاهده تمام گزارشات و نحوه محاسبه به ازای هر نود را خواهد داشت. پیگیری روند محاسبه پورسانت یک فرد و نگهداری سوابق محاسبات به تفکیک هر ماه و سال امکان پذیر بوده تا بازاریاب به راحتی به ریز محاسبه پورسانت خود در ماههای مختلف دسترسی داشته باشد تا اطمینان و شفافیت این محاسبات برای وی ممکن باشد، این اطلاعات از طریق ارسال پیامک و ایمیل نیز برای هر بازاریاب ارسال می گردد. امنیت، سرعت بالا در محاسبه پورسانت، ظاهر شیک و منعطف از مشخصه های کیفی این سیستم است. لازم به ذکر است که از آنجا که الگوریتم محاسبات این سیستم متعلق به این شرکت است، لذا مالکیت الگوریتمی آن و حق استفاده از این سیستم در اختیار این شرکت می باشد. این سیستم همینک بر روی دو سرور مجزا برای دو نمایندگی بیمه ایران در حال کار و ارائه سرویس است.

شرح خدمات
 • نصب و راه اندازی بستر کامل اوراکل اپکس (سیستم عامل، پایگاه داده، اپلیکیشن سرور و اپکس)
 • تولید سیستم محاسبه پورسانت شبکه فروش بیمه بر اساس اطلاعات بیمه ایران با امکان افزودن بیمه های دیگر
 • نگهداری، پشتیبانی و توسعه سیستم
نمونه ای از تصاویر سیستم تولید شده

نظم هوشمند کارآفرین

سیستم محاسبه پورسانت بازاریابان شبکه فروش بیمه

توضیحات کلی

سیستم محاسبه پورسانت بازاریابان شبکه فروش بیمه، بر اساس تقاضای یکی از بزرگترین نمایندگی های بیمه کارآفرین تولید و توسعه یافت. این سیستم یکی از بهترین سیستم های تولید شده برای محاسبه پورسانت فروش بازاریابان بیمه است که توسط شرکت پرتو پردازش فرتاک تولید شده است. برای این سیستم نیاز به بستری مستحکم داشتیم، لذا بستر کامل اوراکل اپکس را با الزامات امنیتی لازم بر روی سرور مجازی فراهم کرده و ظرف مدت شش ماه آن را راه اندازی کردیم. لازم به ذکر است که از آنجا که الگوریتم محاسبات این سیستم متعلق به این نمایندگی است، لذا مالکیت الگوریتمی آن و حق استفاده از این سیستم در اختیار این نمایندگی می باشد.

شرح خدمات
 • نصب و راه اندازی بستر کامل اوراکل اپکس (سیستم عامل، پایگاه داده، اپلیکیشن سرور و اپکس)
 • تولید سیستم محاسبه پورسانت شبکه فروش بیمه
 • نگهداری، پشتیبانی و توسعه سیستم
نمونه ای از تصاویر سیستم تولید شده

پتروشیمی شازند اراک

شرکت پتروشیمی شازند، سالهاست که با داشتن کادری با تجربه بستر نرم افزاری خوبی پیاده سازی کرده است. تجربه خوبی در توسعه نرم افزارهای خود با Oracle Form را دارد اما نگاه به آینده، این شرکت را به فکر جایگزینی برای نرم افزارهای خود سوق داده است

توضیحات کلی

شروع همکاری ایران اپکس با پتروشیمی شازند با آموزش Oracle APEX برای برنامه نویسان مجرب این مجموعه محترم آغاز شد. پس از آن ایران اپکس اقدام به پیاده سازی بستر Oracle APEX در این شرکت کرد. این پیاده سازی شامل نصب Oracle Linux، Oracle Database  و Oracle WebLogic و Oracle APEX است تا محیطی کاملا آماده و قابل بهره برداری برای پیاده سازی سیستم های اوراکل اپکس فراهم گردد. تولید و توسعه نرم افرارهای مورد نیاز آن مجموعه محترم گام بعدی همکاری ما بود. پیاده سازی سیستم ترسیم فرآیندها بر اساس استاندارد  BPMN2 در محیط Oracle APEX، و سیستم موبایل سامانه مدیریت و ردیابی پالت ها دو سیستم است که برای این شرکت پیاده سازی و اجرایی شده است.

شرح خدمات
 • برگزاری دوره آموزشی به مدت ۴۰ ساعت برای توسعه دهنده ها به منظور تولید سیستم های با کیفیت و مهاجرت اوراکل فرم بر روی بستر اوراکل اپکس
 • فراهم سازی بستر مناسب با نصب Oracle APEX و Oracle WebLogic و Oracle BI Publisher
 • توسعه و پیاده سازی سیستمهای مبتنی بر Oracle APEX
 • سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار
   • این سیستم به منظور مستند سازی الکترونیکی فرآیندهای موجود این شرکت در بستر BPMN2 با استفاده از Oracle APEX در یک محیط کاملا گرافیکی و با استفاده از BPMN Designer موجود در این برنامه پیاده سازی و اجرایی شد. در این سیستم کاربران بنا بر سطح دسترسی خود می توانند فرآیندهای واحد اجرایی خود را مدل کرده و آن را ذخیره کنند تا پس از بررسی توسط سطوح بالاتر تایید شود. در سیستم امکان تعریف سطوح دسترسی و نیز سلسله مراتب نقش ها قابل تعریف و پیاده سازی است. خروجی این سیستم بر اساس استاندارد XML بوده و قابلیت Import در دیگر برنامه های مدل سازی BPMN را دارا است. همچنین امکان زوم بر روی فرآیندهای ترسیم شده و نیز خروجی SVG از مدل های ترسیم شده به منظور فراهم کردن امکان چاپ مدل ها در هر اندازه و سایزی از دیگر قابلیت های این سیستم است. علاوه بر این، امکان تعیین ماتریس ماهیت وظایف (RACI Chart) و ماتریس ارتباط نقش ها و فراینده ها و نیز ارتباط بین فرایند جاری با فرآیندهای ورودی و خروجی نیز در این سیستم گنجانده شده است.

   

 • پیاده سازی سیستم موبایل سامانه مدیریت و ردیابی محصول
  • این سیستم به منظور مدیریت و ردیابی پالت ها و برای کمک به رانندگان پیاده سازی شده است. قابلیت اسکن Barcode و QR Code به منظور خواندن بارکدهای روی پالت ها نقطه قوت این سیستم است. این سیستم نرم افزاری کاملا Responsive بوده و قابلیت نمایش در تبلت و موبایل را دارد و امکان رویت و ثبت اطلاعات را برای استفاده کننده ها سهل و آسان می کند. در این سیستم با حداقل تغییرات بر روی سامانه بارکدینگ که در حال حاضر با گذشت حدود ۱۱ سال با کیفیت بسیار خوبی از نظر سخت افزاری در حال سرویس دهی می باشد تنها با اضافه شدن تبلت به اپراتور ها امکان رویت و ثبت اطلاعات به وجود می آید و سایر عملیات همانند گذشته انجام می پذیرد.
نمونه ای از تصاویر سیستم تولید شده

سازمان امور مالیاتی

طبق تصمیم مدیران عالی رتبه سازمان مبنی بر کامل بودن اوراکل اپکس جهت برآورده نمودن نیازهای مد نظر، سازمان امور مالیاتی کشور نیز  به دنیای اوراکل اپکس وارد گردید تا تجربه ای نوین مبتنی بر آخرین تکنولوژی ها روز تولید نرم افزار را تجربه نماید.

توضیحات کلی

برگزاری دوره SQL و PLSQL مقدمه ای برای شروع همکاری مشاوره ای در سازمان امور مالیاتی کشور بود. پس از این دوره، دوره آموزشی Oracle APEX مقدماتی و پیشرفته به مدت ۶۰ ساعت برای تعدادی از برنامه نویسان مجرب این سازمان آغاز شد و همزمان با این آموزش، مشاوره Oracle APEX نیز به منظور پیاده سازی بستر مناسب توسعهOracle APEX و تولید هرچه بهتر پروژه مد نظر آن سازمان آغاز گردید. نتیجه کار فراهم سازی بستری کاملا آماده و فارسی شده و تولید و توسعه یک سیستم کاملا حرفه ای و منسجم برای پیش برد اهداف سازمان بود.

شرح خدمات
 • آموزش Oracle SQL و Oracle PL/SQL
 • آموزش Oracle APEX
 • مشاوره جهت تولید نرم افزار مد نظر آن سازمان

صنایع مس شهید باهنر کرمان

صنایع مس شهید باهنر، با سالها تجربه در کار با Oracle Form یکی از غنی ترین شرکت هایی است که بستر نرم افزاری خود را بر روی تکنولوژی اوراکل قرارداده است

توضیحات کلی

صنایع مس شهید باهنر، با سالها تجربه در کار با Oracle Form یکی از غنی ترین شرکت هایی است که بستر نرم افزاری خود را بر روی تکنولوژی اوراکل قرارداده است. با ظهور اوراکل اپکس این شرکت جزو اولین شرکت هایی بود که با آینده نگری خوب به سمت اوراکل اپکس گام برداشت. پیاده سازی بستر مناسب، نصب و راه اندازی Oracle WebLogic و بهینه سازی آن به همراه نصب Oracle APEX و ORDS بستر کاملی را برای کاربران و برنامه نویسان این شرکت محترم فراهم کرد. نصب و راه اندازی Oracle BI Publisher و آموزش نحوه ساخت گزارشات در آن و نحوه اتصال آن به Oracle APEX بستر گزارشات مورد نیاز را برای سیستم های آن شرکت فراهم کرد. آموزش توسعه دهنده ها به منظور تولید سیستم های با کیفیت و همراه با عملکرد صحیح در اوراکل اپکس قدم بعدی بود. اما داشتن یک سیستم کامل اوراکل اپکس بعد از آموزش، بهترین نمونه برای یک تیم توسعه آموزش دیده است تا علاوه بر داشتن یک سیستم نرم افزاری حیاتی، نمونه ای پیاده سازی شده توسط یک تیم حرفه ای را در اختیار داشته باشند. این همان کاری است که ما در ایران اپکس برای صنایع مس شهید باهنر انجام دادیم. ارتباط بین Oracle Form و Oracle APEX و امکان صدا زدن فرمهای اوراکل اپکس از طریق اراکل فرم یکی از نو آوری های ما در این سیستم بود.
آموزش، نصب و را اندازی بستر و پیاده سازی سیستم نمونه و ایجاد بستر گزارش سازی چرخه ای کامل برای کار راحت با اوراکل اپکس است که نمونه آن در شرکت صنایع مس شهید باهنر پیاده شد.

شرح خدمات
 • فراهم سازی بستر مناسب با نصب Oracle APEX و Oracle WebLogic و Oracle BI Publisher
 • آموزش توسعه دهنده ها به منظور تولید سیستم های با کیفیت و مهاجرت از اوراکل فرم
 • توسعه و پیاده سازی و پشتیبانی سیستمی کامل مبتنی بر Oracle APEX
 • آموزش Oracle WebLogic
 • آموزش نحوه استفاده و ساخت Layout در Oracle BI Publisher
 • رتباط بین Oracle Form و Oracle APEX و امکان صدا زدن فرمهای اوراکل اپکس از طریق Oracle Form
نمونه ای از تصاویر سیستم تولید شده

شرکت پاریزان صنعت دانش

سیستم Risk Base Information (RBI)

توضیحات کلی

شروع همکاری ایران اپکس با این شرکت به سال ۹۵ باز میگردد. آموزش Oracle APEX برای برنامه نویسان محترم این مجموعه طی ۳۲ ساعت برگزار شد. و سپس قرارداد تولید و توسعه موضوع همکاری دو شرکت بوده است

شرح خدمات
 • برگزاری دوره جامع اوراکل اپکس به مدت ۳۲ ساعت برای توسعه دهنده ها.
 • سیستم RBI

RBI  ساده ترین و سریعترین روشی می باشد که می تواند جهت تعیین ریسک واحدها و اولویت بندی آنها بکار گرفته شود. RBI  ابزاری مدیریتی است که برای تشخیص و اولویت بندی ریسک های مربوط به وسایل تحت فشار و ارائه برنامه بازرسی بر اساس ریسک های محاسبه شده بکار می رود.

نمونه ای از تصاویر سیستم تولید شده

شرکت فنی مهندسی کاگ

سیستم مدیریت تجهیزات ایستگاه

توضیحات کلی

قرارداد تولید و توسعه سیستم مدیریت تجهیزات ایستگاه ، قراردادی بود که به صورت برون سپاری بر عهده این شرکت قرار داده شد. تلاش کردیم استانداردهایی که در طول این سالها برای کار بهتر با اوراکل اپکس تبیین کرده بودیم در خصوص این قرارداد پیاده سازی کنیم که با یک استاندارد مشخص و با امنیتی کامل پیاده سازی شوند.

شرح خدمات
 • تولید و توسعه سیستم مدیریت تجهیزات ایستگاه
 • امکانات ویژه سیستم
  • تعریف ایستگاه ها
  • مپینگ داده های ایستگاه ها
  • ارسال اطلاعات بصورت Rest و آفلاین
  • نمایش گرافیکی ایستگاه ها
  • مانتیتورینگ بر روی نقشه های SVG بصورت آنلاین و آفلاین
  • تشخیص آلارم بصورت آنلاین
  • گزارش آماری
  • گزارش قبض های مصرفی
  • گزارش شاخص پایداری

ترند آنلاین اطلاعات دستگاه

نمونه ای از تصاویر سیستم تولید شده