انتشار عمومی نسخه ۵٫۱ اوراکل اپکس

نسخه ۵٫۱ اوراکل اپکس به صورت عمومی منتشر شد و بر روی وب سایت OTN برای دانلود قرار گرفت. همانطور که پیش از این انتظار می رفت، این نسخه جدید نیز ویژگی های فراوان و بهبودیافته ای برای کاربران نهایی فراهم کزده است. اوراکل در این نسخه قابلیت ها و کامپوننت های کاملا کاربردی و قدرتمندی را در اپکس ارائه کرده است که برنامه نویسان را قادر می سازد تا برنامه های کاربری موبایل یا دسکتاپ را به صورت کاملا واکنش گرا، زیبا و قدرتمند توسعه دهند.

بهترین قابلیت عرضه شده در این نسخه را می توان Interactive Grid و حذف Tabular Form ها دانست. همه ما سالها با Tabular Form ها کار کردیم و با مشکلات و چالش های آن روبه رو شدیم. تیم اوراکل اپکس این بار نیز یکی از پر چالش ترین بخش های اپکس در نسخه های قبلی را در این نسخه یعنی ۵٫۱ حذف کرد و به جای آن، کامپوننت Interactive Grids را معرفی و عرضه کرد که از آنچه بسیاری از کارشناسان انتظار داشتند نیز بهتر و کاربردی تر و با قابلیت های بیشمار بود.

نسخه ۵٫۱،  نسل جدیدی از کتابخانه نمودارها را نیز عرضه کرده است. اینبار نیز تیم اوراکل اپکس کتابخانه نمودارهای Anychart را که بیش از ۱۰ سال کتابخانه اصلی برای رسم نمودارها بود را حذف کرد و با کتابخانه Oracle JET مسیری نو را پیش روی برنامه نویسان خود باز کرد. اوراکل JET کتابخانه ای کاملا حرفه ای و  قدرتمند است که تیم اپکس بخشی از آن را که مربوط به رسم نمودارها است، به نسخه ۵٫۱ آورده است.

در مورد هر یک از این قابلیت ها بعدا بیشتر صحبت خواهیم کرد. نسخه جدید را می توانید از OTN به آدرس http://www.oracle.com/technetwork/developer-tools/apex/downloads/index.html  دانلود و نصب کنید.

پاسخ دهید

از این پس شرکت پرتو پردازش فرتاک (ایران اپکس) به عنوان همکار شرکت FOEX نیز غعالیت خواهد کرد و طی قراردادی، رسما به عنوان Silver Partner این شرکت در بخش جنوب غربی آسیا معرفی گردید.

Foex & IranApex