اوراکل اپکس و سال ۲۰۱۵ : کمربندهای خود را محکم ببندید

اوراکل اپکس و سال ۲۰۱۵ : کمربندهای خود را محکم ببندید

جامعه اوراکل، از سال ۲۰۱۵ به عنوان سال اوراکل اپکس یاد می کنند. این تنها یک خبر صرف نیست. برنامه نویسان اوراکل این را می دانند و خود را برای یک سال به یاد ماندنی به همراه جامعه برنامه نویسان اوراکل اپکس مهیا و آماده می کنند.

بعد از مدتها انتظار، اوراکل اپکس نسخه ۵، در سال ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد. این نسخه بهترین و مهم ترین نسخه در تاریخ ۱۰ ساله تولید اوراکل اپکس خواهد بود، که بر دو ویژگی (( توسعه سریع )) و (( بازگشت سریع سرمایه )) تاکید و تمرکز دارد. علاوه بر اینکه اوراکل اپکس ۵٫۰ جهشی چشمگیر در افزایش راندمان تولید توسعه دهنده ها به همراه دارد، گام بزرگ و رو به جلویی نیز در توسعه آسان، زیبا و مدرن برنامه های کاربردی وب خواهد داشت که از تکنولوژی ریسپانسیو (واکنش گرا) بهره می برند. اگر شما نیز یک توسعه دهنده برنامه های کاربردی وب هستید و یا به دنبال گسترش محصول اوراکل E Business Suite با استفاده از اوراکل اپکس هستید، خود را برای یک سال پر شور آماده کنید.

با توجه به رشد بسیار سریع اپکس و نیز انتشار نسخه جدید آن و تقاضاهای بسیار برای آشنایی و بهره گیری هرچه بیشتر از توانایی های اوراکل اپکس، کنفرانس های بسیاری نیز در سرتاسر دنیا در این سال برگزار خواهد شد. این کنفرانس ها در نقاط مختلف دنیا و معمولا با حضور چند نفر از اعضای تیم توسعه دهنده اوراکل اپکس برگزار می گردند، برخی از مهمترین آن ها در ادامه ذکر شده است:

APEX World در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۱۵ ، روتردام، هلند – ششمین کنفرانس سالانه، با عنوان “جهان اپکس، بزرگترین و تنها کنفرانس خاص اوراکل اپکس در جهان” که کارشناسان بسیاری از سرتاسر دنیا در این کنفرانس به ارائه مطلب می پردازند.

۲۰۱۵ Great Lakes Oracle Conference از تاریخ ۱۸ می ۲۰۱۵ الی ۲۰ می ۲۰۱۵، اوهایو، ایالات متحده آمریکا – جلسات آشنایی و معرفی ویژگی های اوراکل اپکس به همراه کارگاه های متعدد اوراکل اپکس برگزار می گردد.

APEX Connect 2015 از تاریخ ۹ ژوئن ۲۰۱۵ الی ۱۰ ژوئن ۲۰۱۵، دوسلدورف، آلمان – این رویداد که توسط انجمن برنامه نویسان اوراکل DOAG حمایت می شود، کارشناسان و برنامه نویسان خبره از سرتاسر دنیا بیش از ۴۵ نشست تخصصی را طی ۲ روز برگزار می کنند.

ODTUG Kscope 15 از تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۱۵ الی ۲۵ ژوئن ۲۰۱۵، هالیوود، فلوریدا، ایالات متحده آمریکا – در این کنفرانس که بزرگترین و مهمترین کنفرانس برنامه نویسان اوراکل در همه زمینه های محصولات اوراکل است، ۴۵ جلسه تخصصی طی مدت ۵ روز برگزار می گردد. همچنین اعضای تیم توسعه اوراکل اپکس، به طور انحصاری در سمپوزیوم روز یکشنبه به ارائه ابزار شگفت انگیز خود خواهند پرداخت. اگر از علاقه مندان APEX هستید، اتفاقات و گزارشات کنفرانس Kscope 15 را که توسط ایران اپکس نیز پوشش داده خواهد شد، از دست ندهید.

DOAG Konferenz + Ausstellung از تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۵ الی۲۰ نوامبر ۲۰۱۵، نورنبرگ، آلمان – جامعه پرشور  APEX در آلمان این کنفرانس کاملا تخصصی را به مدت ۳ روز برگزار خواهد کرد.

UKOUG Technology Conference and Exhibition از تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۱۵ الی ۹ دسامبر ۲۰۱۵، بیرمنگام، انگلستان – جامعه پرکار اوراکل اپکس انگلستان، همگی در اینجا جمع خواهند بود و با آهنگ امید بخش APEX در سال ۲۰۱۵ همراه خواهند بود.

علاوه بر این کنفرانس ها، از گروه های Meetup اوراکل اپکس، که در سراسر جهان برگزار می شوند را فراموش نکنید. تا به امروز، ۲۵ گروه با ۶۰۱ عضو فعال در حال رشد در سراسر ۴ قاره، وجود دارد. این گروه ها تاکنون ۳۹ گردهمایی را در نقاط مختلف دنیا مانند آمریکا، آلمان، انگلستان، هند، کانادا، بلژیک، غنا، هلند، سوئیس، استرالیا و پاکستان برگزار کرده اند و در نظر دارند در سال جاری، بیش از ۴۵ گردهمایی را برگزار کنند.

ایران اپکس نیز در نظردارد، اولین Meetup اوراکل اپکس را در فضایی پرشور به همراه افراد مشتاق و علاقه مند، همگام با دیگر گروه ها در سراسر دنیا برگزار کند. پس همراه ما در ایران اپکس باشید.