استقرار برنامه ها

با Oracle APEX برنامه های خود را به صورت یکپارچه به  Oracle Database Cloud Service، فضاهای ابری خصوصی و عمومی و بر روی بستر پیاده سازی شده در شرکت و محل کار خود انتقال داده و استفاده کنید.

استقرار برنامه ها روی فضای ابری یا روی محیط دلخواه شما

انعطاف پذیری Oracle APEX در خصوص محل استقرار و اجرای برنامه ها کاملا منحصر به فرد است. Oracle APEX را می توانید در محیط دلخواه روی نسخه مورد نظر پایگاه داده Oracle خود، درOracle Cloud ، روی یک فضای ابر خصوصی یا هر جای دیگری که Oracle Database نصب و مستقر است داشته باشید و برنامه های خود را اجرا کنید. در مورد رایج ترین روش های استقرار Oracle APEX و قابلیت حمل برنامه ها بین محیط های توسعه، تست و عملیاتی بیشتر بدانید.


فضای ابری اوراکل (Oracle Cloud)

Oracle Database Cloud Services فضای ابری اوراکل از Oracle APEX پشتیبانی می کند. Autonomous Database Cloud Services، که شامل خدمات همیشه رایگان Oracle Autonomous Database است، به طور کامل با اوراکل APEX از پیش نصب شده میزبان برنامه های شما خواهد بود. لازم نیست مشتریان زحمت پایگاه داده و یا انجام وظایف مدیریت APEX را عهده دار باشند بلکه می توانند تنها بر روی توسعه برنامه های کاربردی کسب و کار خود تمرکز کنند.


روی محیط دلخواه شما یا فضای ابر خصوصی

Oracle APEX تبدیل Instance پایگاه داده در ابر خصوصی به بستر توسعه برنامه ها (Application Development Platform) را تسهیل کرده است. هر استفاده کننده ای دارای فضای کاری کاملاً ایزوله ای خواهد بود که توسعه دهنده ها می توانند مستقلا روی برنامه های خود کار کنند.


هر جایی پایگاه داده Oracle نصب و اجرا شود، Oracle APEX نیز آنجا خواهد بود

Oracle APEX را می توان در هر جایی که Oracle Database اجرا می شود، اعم از Oracle Cloud، فضای ابری خصوصی، در محل شرکت، در سیستم عامل های لینوکس، یونیکس یا ویندوز نصب و مستقر کرد. برنامه های خود را در Oracle APEX ای که در ویندوز تولید و توسعه داده شده است را به Oracle APEX ای که بر روی فضای ابری یا در محل شرکت دیگری روی سیستم عامل لینوکس منتقل کرده و مستقر کنید و بالعکس.

چرخه حیات توسعه

مدیریت هرگونه کار توسعه ای بزرگی، نیازمند چارچوب یکپارچه و کاملی است که انجام همزمان کار توسط چندین توسعه دهنده و همچنین توانایی مدیریت استقرار نسخه های مختلف برنامه از محیط Development، به محیط QA/Test و محیط Production را فراهم کند. Oracle APEX می تواند با شیوه های توسعه موجود خود، نحوه استقرار در محیط ها و نحوه یکپارچگی با Source Version را مدیریت کند.


برنامه های کاربردی را بین محیط های توسعه، تست و عملیاتی منتقل کنید

Oracle APEX شامل امکانات و ویژگی هایی برای انتقال ساده برنامه ها از محیط های توسعه، تست و عملیاتی است.

Export و Import

برای انتقال برنامه های خود از محیط توسعه به محیط تست یا از محیط تست به محیط عملیاتی از Export / Import استفاده کنید. کلیه جزئیات برنامه در فایل خروجی موجود است.

انجام عملیات Export و Import از طریق خط فرمان (Command Line)

انجام عملیات Export و Import را می توان کاملا خودکار کرد. APEX برای انجام عملیات Export یک ابزار Command Line و یک API PL/SQL فراهم کرده است. Import نیز به سادگی با SQL*Plus انجام می شود.

یکپارچگی در انجام Export و Import

برای جابجایی خودکار برنامه ها بین محیط های مختلف، از سیستم عامل یا Continuous Integration/Continuous Deployment (CI/CD) استفاده کنید. با استفاده از امان Export و Import از طریق Command Line، هر سناریویی قابل انجام است.


یکپارچه سازی با ابزارهای Version Control

Oracle APEX بستری مبتنی بر وب است که Develop توسط توسعه دهنده ها بر روی این بستر انجام می شود. بنابراین یکپارچه سازی آن با ابزارهای Version Control کمی متفاوت اما کاملاً قابل انجام است.

Export کامپوننت های برنامه

هر Export ای از برنامه می تواند شامل تمام کامپوننت ها به صورت جداگانه باشد. کامپوننت ها را می تواند وارد ابزار Version Control خود کنید. تشخیص اینکه کدام کامپوننت در چه زمانی تغییر کرده است بسیار آسان است.

یکپارچگی خودکار با Version Control

از Continuous Integration (CI) برای Export خودکار برنامه ها در شب و وارد کردن آنها به Version Control استفاده کنید. توسعه دهنده ها بدون نیاز به انجام کاری، تاریخچه کاملی از تغییرات نسخه های برنامه خود را خواهند داشت.

بایگانی نسخه های برنامه در Version Control

زمانی که Export برنامه وارد Version Control می شود می توان از آن ها به عنوان بایگانی، برای زمانی که توسعه دهنده ها به طور تصادفی برنامه را حذف یا بخش عمده ای از آن را به اشتباه تغییر داده اند مورد استفاده قرار داد. بازیابی برنامه بسیار ساده است، تنها کافی است Version ای که مطمئن هستید مشکلی ندارد را Import نمایید.