پتروشیمی شازند اراک

پتروشیمی شازند اراک


Portfolio Description
شرکت پتروشیمی شازند، سالهاست که با داشتن کادری با تجربه بستر نرم افزاری خوبی پیاده سازی کرده است. تجربه خوبی در توسعه نرم افزارهای خود با Oracle Form را دارد اما نگاه به آینده، این شرکت را به فکر جایگزینی برای نرم افزارهای خود سوق داده است

شروع همکاری ایران اپکس با پتروشیمی شازند با آموزش Oracle APEX برای برنامه نویسان مجرب این مجموعه محترم آغاز شد. پس از آن ایران اپکس اقدام به پیاده سازی بستر Oracle APEX در این شرکت کرد. این پیاده سازی شامل نصب Oracle Linux، Oracle Database و Oracle WebLogic و Oracle APEX است تا محیطی کاملا آماده و قابل بهره برداری برای پیاده سازی سیستم های اوراکل اپکس فراهم گردد. تولید و توسعه نرم افرارهای مورد نیاز آن مجموعه محترم گام بعدی همکاری ما بود. پیاده سازی سیستم ترسیم فرآیندها بر اساس استاندارد BPMN2 در محیط Oracle APEX، و سیستم موبایل سامانه مدیریت و ردیابی پالت ها دو سیستم است که برای این شرکت پیاده سازی و اجرایی شده است.

  • برگزاری دوره آموزشی به مدت ۴۰ ساعت برای توسعه دهنده ها به منظور تولید سیستم های با کیفیت و مهاجرت اوراکل فرم بر روی بستر اوراکل اپکس
  • فراهم سازی بستر مناسب با نصب Oracle APEX و Oracle WebLogic و Oracle BI Publisher
  • توسعه و پیاده سازی سیستمهای مبتنی بر Oracle APEX
  • سیستم مدیریت فرایند های کسب و کاراین سیستم به منظور مستند سازی الکترونیکی فرآیندهای موجود این شرکت در بستر BPMN2 با استفاده از Oracle APEX در یک محیط کاملا گرافیکی و با استفاده از BPMN Designer موجود در این برنامه پیاده سازی و اجرایی شد. در این سیستم کاربران بنا بر سطح دسترسی خود می توانند فرآیندهای واحد اجرایی خود را مدل کرده و آن را ذخیره کنند تا پس از بررسی توسط سطوح بالاتر تایید شود. در سیستم امکان تعریف سطوح دسترسی و نیز سلسله مراتب نقش ها قابل تعریف و پیاده سازی است. خروجی این سیستم بر اساس استاندارد XML بوده و قابلیت Import در دیگر برنامه های مدل سازی BPMN را دارا است. همچنین امکان زوم بر روی فرآیندهای ترسیم شده و نیز خروجی SVG از مدل های ترسیم شده به منظور فراهم کردن امکان چاپ مدل ها در هر اندازه و سایزی از دیگر قابلیت های این سیستم است. علاوه بر این، امکان تعیین ماتریس ماهیت وظایف (RACI Chart) و ماتریس ارتباط نقش ها و فراینده ها و نیز ارتباط بین فرایند جاری با فرآیندهای ورودی و خروجی نیز در این سیستم گنجانده شده است.
  • پیاده سازی سیستم موبایل سامانه مدیریت و ردیابی محصولاین سیستم به منظور مدیریت و ردیابی پالت ها و برای کمک به رانندگان پیاده سازی شده است. قابلیت اسکن Barcode و QR Code به منظور خواندن بارکدهای روی پالت ها نقطه قوت این سیستم است. این سیستم نرم افزاری کاملا Responsive بوده و قابلیت نمایش در تبلت و موبایل را دارد و امکان رویت و ثبت اطلاعات را برای استفاده کننده ها سهل و آسان می کند. در این سیستم با حداقل تغییرات بر روی سامانه بارکدینگ که در حال حاضر با گذشت حدود ۱۱ سال با کیفیت بسیار خوبی از نظر سخت افزاری در حال سرویس دهی می باشد تنها با اضافه شدن تبلت به اپراتور ها امکان رویت و ثبت اطلاعات به وجود می آید و سایر عملیات همانند گذشته انجام می پذیرد.