نقشه راه ORACLE APEX

در لیست زیر نقشه راه کلی نسخه های آینده Oracle APEX بیان شده است. اینکه توسعه دهندگان بدانند چشم انداز ترسیم شده برای این پلتفرم چیست و آینده به کدام سو میرود در تصمیم سازی صاحبان کسب و کار نقش کلیدی خواهد داشت.

کامپوننت نقشه بومی

کامپوننت جدید نقشه، پشتیبانی مکانی هوشمند را فراهم می‌کند و انواع داده‌های مکانی را بصورت یکپارچه شده ایجاد می‌کند.

افزوده شدن کامپوننت‌های مبتنی بر Oracle JET

اوراکل در نظر دارد کامپوننت‌های Oracle JET را برای مواردی مانند انتخابگر تاریخ و زمان، انتخابگر رنگ و سایر موارد استفاده نماید.

امکانات گسترده در کنسول APEX Service Cloud

بهبود یافتن یکپارچه سازی APEX با سرویس cloud برای دسترسی آسان به مانیتورینگ، هشدارها و سایر کارهای معمول

فهرست کردن سرویس REST

یک فهرست از  API های باز جهت یکپارچه سازی آسان در اپلیکیشن‌ها تعبیه می‌گردد تا قادر باشند با مجموعه مشترک API های شما به راحتی قابل توسعه و تعمیم باشند.

بهبود قابلیت چاپ PDF و خروجی گرفتن از آن

پشتیبانی از زبان‌های بیشتری ارئه شده است زبان هایی نظیر عربی، عبری، فارسی و رابط کاربری آنها در هنگام خروجی گرفتن و پرینت PDF با ORDS دیگر مشکل نخواهند داشت.

سفارشی سازی زمان اجرای اپلیکیشن‌ها

Oracle APEX امکان سفارشی سازی زمان اجرا برچسب‌ها و سایر ویژگی‌های برنامه‌ها را در هنگام استقرارهای محصولات تولیدی فراهم می‌کند که در بروز رسانی‌های اپلیکیشن ادامه خواهد یافت.

تجزیه و تحلیل

برای پیش بینی و کشف روند داده‌ها، به راحتی از ویژگی‌های تحلیلی پایگاه داده Oracle استفاده کنید.

فراگیری ماشین

با بیش از 30 الگوریتم پشتیبانی از regression، طبقه بندی، سری زمانی، کلاسترینگ، خصوصیت extract و تشخیص ناهنجاری ، از wizard‌ها برای افزودن الگوریتم‌های یادگیری ماشین به برنامه‌های APEX خود استفاده کنید.

مدلسازی فرآیند

پشتیبانی از روند پردازش و مدل سازی فرآیند BPMN 2.0.

پشتیبانی گسترده از MySQL

Oracle APEX با فعال کردن خوانش MySQL SQL برای قابلیت‌های پیشرفته APEX پشتیبانی از پایگاه داده MySQL را گسترش می‌دهد. این موضوع شامل توانا کردن کاربر نهایی جهت سفارشی سازی موارد ریپورت مانند محورها، وقفه های کنترل ، فیلترها ، جستجوی وجهی و موارد دیگر است.